کد مطلب : 8544 - تاريخ : شنبه 28 مرداد 1391 نسخه چاپی
صندلي اداري كه كارمندان را شاد مي‌كند!

يك پزشك سوئيسي موفق به اختراع صندلي اداري پيشرفته‌اي شده كه نه تنها براي حالت نشستن فرد خوب است، بلكه او را شادتر مي‌كند.

به گزارش سبحان به نقل از ایسنا، اين صندلي عجيب توسط دكتر پاتريك كانتسلر و بن فلوري، طراح سوئيسي بسيار فراتر از طراحي استاندارد مورد استفاده امروزي است كه در سراسر جهان توسط كارمندان استفاده مي‌شود.

اين صندلي موسوم به LimbIC از پشتي يا دسته برخوردار نيست و نشيمنگاه آن از دو پوسته كربني مورد استفاده در توليدات خودروي فرمول يك ساخته شده است كه همراه كاربر حركت مي‌كند.

اين طراحي كه در دانشگاه فناوري ماساچوست ساخته شده، بر حركات بدن تمركز داشته و به حالت بدن و همچنين استراحت آن كمك مي‌كند.

همچنين بايد كاربر يك احساس بي‌وزني داشته باشد كه از تاثير مثبتي بر كاركرد، خلاقيت و همچنين حالت برخوردار است.

اگرچه 60 درصد مشتريان اين صندلي 8450 دلاري را كارمندان تشكيل مي‌دهند اما همچنين هنرمندان، دندانپزشكان و پزشكان نيز به آن علاقه نشان داده‌اند.

دكتر كانتسلر اين ايده را پس از نتايج پژوهشي در مورد عوايد منفي فيزيكي و روحي نشستن طولاني بر روي صندلي عملي كرد.

تنها در سوئيس اين مشكلات باعث ضربه‌هاي بزرگ مالي شده و ميلياردها دلار هزينه در بر داشته و اميد مي‌رود كه اين صندلي تازه بتواند مشكلاتي از اين دست را رفع كند.

باورها بر اين است كه اين صندلي كه نام خود را از روي سيستم لیمبیک مغز كه احساس را تحريك مي‌كند، گرفته، اولين طرحي است كه طراحي صندلي را با علم اعصاب تركيب كرده است.